ALTINÖZÜ KAYMAKAMLIĞI’NDAN ŞEHİT AİLELERİ, GAZİ VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR YEMEĞİ
 
 
            Altınözü Kaymakamlığı, Ramazan ayı münasebetiyle Otoman Palace Otelinde Şehit aileleri, Gazi ve Gazi ailelerine iftar yemeği düzenledi.
 
            Yemeğe İlçe Kaymakamımız Bülent UYGUR, İlçe Garnizon Komutanı P. Yzb. Mustafa CANDAN, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat SARI, Altınözü Cumhuriyet Başsavcısı Bayram SÜRÜ, Hatay AFAD İl Müdürü Ömer AKBAŞ, Altınözü’nün tüm kurum amirleri, İlçemiz Mahalleleri’nde ikamet eden 17 şehit ailesi ve 38 Gazi ve Gazi ailesi katıldı.
 
            Altınözü Kaymakamlığı’nın ev sahipliği yaptığı iftar programında Kaymakam UYGUR ve eşi Gülşen UYGUR davetlileri kapıda karşıladı. Davetliler, Altınözü İlçe Müftüsü Mustafa ATİLLA’nın Kur’an-ı Kerim Tilaveti eşliğinde orucunu açtı.
 
              İftar sonrasında selamlama konuşması yapan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat SARI; “Vatanımızın, toprağımızın bütünlülüğünü, devamlılığını sağlamak için kanlarını dökmüş şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimiz bizim başımızın tacıdır onlara sağlık, sıhhat, huzurlu yaşam diliyorum. Ve Sayın Kaymakamımız Bülent UYGUR’a bu güzel programdan dolayı teşekkür ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum.” dedi.
 
            Kaymakam UYGUR konuşmasında; “Başı rahmet, ortası mağrifet ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının içerisindeyiz. Öncelikle yüce mevlam tuttuğumuz oruçları kabul eylesin. Biz Müslümanlar için ve özellikle Türkler için en büyük şeref ve onur olan şehitlik mertebesine ulaşmış kahramanlarımızın değerli aileleri; Şehitlerimiz bu dünyadan ayrılırken ecdadımızdan yadigar aldığımız bu toprakları kanlarıyla sularken, gözlerinin arkada kalmamaları ve bizim onlara vefa borcumuzu ödeyebilmemiz için öncelikle onların emanetlerine sahip çıkacağız. Devletimiz ve Hükümetimiz özellikle son 15 yılda Şehit aileleri ve Gazilerimiz için biliyorsunuz yasal düzenlemeler yaptı ve her geçen yıl bunlara yenilerini ekliyor. Bu gün sırf Şehit ve Gazi ailelerimizle ilgilenen bir Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız var yani Hükümette Şehitlerimizin ve Gazilerimizin bir bakanlığı var.” ifadelerini kullandı.
 
Kaymakam UYGUR konuşmasının devamında; “Değerli dostlar biz bin yıl önce bu topraklara geldik, bu toprakları kolay Vatan eylemedik. Nice anneler ve babalar evlatlarını kaybetti, hanımefendiler dul kaldı, çocuklar yetim kaldı, bin yılda binlerce şehit vererek bu Anadolu toprağını kutsal Vatan belledik. Bununla da yetinmedik, ecdadımız bir ayağını Anadolu toprağına bastı diğer ayağını da balkanlara, Afrika’nın kuzeyine Libya’ya, Suudi Arabistan’a Mısır’a, Suriye’ye  Irak’a, geniş bir coğrafyaya basarak, 20 milyon kilometrekare’ye ulaştı. Çok şükür bugün biz Anadolu’da huzur içerisindeyiz. Bu coğrafyaya ilişkin sadece dostlarımızın değil düşmanlarımızın da düşünceleri ve hayalleri var. Bugün memleketin her bir yanında güvenlik güçlerimiz, askerimiz, polisimiz ve korucularımız nöbet tutuyor ve biz hala şehit vermeye devam ediyoruz, Gönül ister ki hiçbir eve şehit haberi gitmesin. Biz nasıl “en büyük asker bizim asker” sloganları ile çocuklarımızı askere gönderiyorsak yine aynı şekilde kapımızı açıp evlatlarımızı karşılamak istiyoruz ama maalesef büyük devletlerin büyük oyunları var, bu coğrafyada huzurlu bir Türkiye, huzurlu bir Müslüman coğrafyası istemiyorlar. 40 yıldan önce temeli atılan Pkk terörü ve son zamanlarda DAEŞ terörü, ve kırk yıldan önce temeli atılan ancak 15 Temmuzda açıkça ortaya çıkan FETÖ terör örgütünün hain darbe ve işgal girişiminde evlatlarımızı kaybettik. Ama şunu gördük ki Türk Milleti konu Vatan olunca, konu Bayrak olunca, Namus olunca sadece askerimiz değil kendiside görev addediyor, selalarla beraber sokaklara çıkıyor, buda bizim millet olarak en büyük değerimizdir.
 Şunu belirmek isterim ki Gazilerimiz ve Şehit ailelerimiz sahipsiz değildir, altı aydır bu ilçedeyim, ziyaretlerimiz oldu Gazi ailelerimize ve Şehit ailelerimize, gidemediğimiz ailelere de program dahilinde hepsini ayrı ayrı ziyaret edeceğiz. Bizim her zaman sizlere kapımız ve gönlümüz açık, hizmetinizdeyiz.
Bu akşamki iftar yemeğinde İlçe protokolü olarak Şehit aileleri, Gazi ve Gazi aileleriyle bir araya gelmek istedik, bu davetimize icap ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum. Şehitlerimizi rahmetle anarken kahraman Gazilerimize uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.
 
Kaymakam UYGUR; “Ayrıca bugün Jandarma Teşkilatının 178 inci kuruluş yıl dönümü, bu vesileyle Türk Jandarmasının bu onurlu gününü kutluyorum.” dedi. 
 
ALTINÖZÜ KAYMAKAMLIĞI
 
Adres :Yenişehir Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı 31750 Altınözü/Hatay
Telefon :0326 3113001
Fax :326 3113004
E-Posta :altinozukaymakamligi@hotmail.com
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2016 © Her hakkı saklıdır.