ALTINÖZÜ VE ALTINÖZÜ ZEYTİNİ MARKALAŞIYOR
 
Marka Danışmanı Sayın Ergun NUHUT, Mersinli İşadamları Sayın Hakan TAPAN ve Sayın Tarık HANZADE, Sayın Kaymakamımız Bülent UYGUR’u Makamında ziyaret etti.
 
Sayın NUHUT; Ülkemizde birçok İl ve İlçede markalaşma çalışmaları yapmış, ürün ve kent değerlerinin bilinirliğini sağlamıştır. Bu ziyaret sonrası gelişecek projelerin, İlçemizin ve Altınözü Zeytinin marka değeri ve bilinirliğinin arttırılmasına katkı sunacağına değindi.
 
NUHUT konuşmasında; “Güzel bir İş için buradayım. Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanımızın davetlerini alıp buraya geldim. Altınözü’nün tarihi ve Zeytin ekonomisini tanıtmak için elimizden gelenleri yapacağız.” dedi.
 
Kaymakam UYGUR, Hatayda zeytinin %30'unun Altınözü’nde yetiştirildiğini, zeytinyağının %50’sinin bu İlçede üretildiğini belirtti. İlçede Zeytin Araştırma Enstitüsünün yakın zamanda kurulacağını, Zeytin Organize Sanayi Bölgesi yakın zamanda Tüzel kişilik kazanacaktır.
 
16-17-18 Ekim'de “Zeytin ve Zeytinyağı Festivali” yapılacağını belirtti.
 
Kaymakam UYGUR son olarak; Altınözü Belediyemiz ile birlikte “Altınözü ve Zeytin” konulu belgesel film yapacaklarını vurguladı.
 
 
ALTINÖZÜ KAYMAKAMLIĞI
 
Adres :Yenişehir Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı 31750 Altınözü/Hatay
Telefon :0326 3113001
Fax :326 3113004
E-Posta :altinozukaymakamligi@hotmail.com
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2016 © Her hakkı saklıdır.