BOYNUYOĞUN GEÇİCİ BARINMA MERKEZİNDEKİ YETİM ÇOCUKLARIN İFTAR SEVİNCİ
 
Sayın Kaymakamımız Bülent UYGUR, Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi’nde, Anda Kardeşe Vefa Derneği tarafından kampta kalan yetim çocuklara verilen iftar yemeğinde çocuklarla bir araya geldi.
 
Kaymakam UYGUR; “Suriye deki yaşanan iç savaşta babasını kaybetmiş yetim çocuklarımız artık devletimize emanet. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed bir hadisinde; “Yetimi kendine yakın tut. Başını elinle okşa ve onu sofrana oturt. Böyle yaparsan, kalbin yumuşar ve hacetin görülür” şeklinde buyurmuştur.  İnşallah biz de bu emanetlere, bu yavrulara sahip çıkacağız, en iyi şekilde yetiştireceğiz. Bu konuda gerçekten milletimize ve devletimize şükran borçluyuz. Türk Milleti Suriye deki iç savaşın başladığın günden bugüne kadar üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Suriye’nin muhacirlerine Türk Milleti ensar olmuştur. Anda Kardeş Vefa Derneğince bu akşam verilen iftar yemeğide bunun bir göstergesidir. Ayrıca Anda Kardeşe Vefa Derneği Başkanı Okan TOSUN ve üyelerine Suriyeli yetimlerimize yapmış olduğu yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
İftar sonrasında Anda Kardeşe Vefa Derneği Suriyeli yetimlere eğlence etkinliği düzenledi. Yetim çocuklarımız Palyaço eşliğinde doyasıya eğlendi. 
 
 
ALTINÖZÜ KAYMAKAMLIĞI
 
Adres :Yenişehir Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı 31750 Altınözü/Hatay
Telefon :0326 3113001
Fax :326 3113004
E-Posta :altinozukaymakamligi@hotmail.com
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2016 © Her hakkı saklıdır.