İlçe Kaymakamımız Bülent UYGUR, İlçe Belediye Başkanı Rıfat SARI, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Bekir ANBAR ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet GÜNER, Sofular İlkokulu ve Sofular İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldular.
 
 
Kaymakam UYGUR ve beraberindekiler Sofular İlkokulunda sınıfları gezip öğrencilerin durumu hakkında sınıf öğretmenlerinden bilgi aldıktan sonra öğrencilerin notlarını inceleyerek karnelerini dağıttı.
 
Kaymakam UYGUR Sofular İmam Hatip Ortaokulu’nda yaptığı konuşmada; “2016 -2017 eğitim öğretim yılı sonuna gelmiş bulunmaktayız. Okulda yapılan eğitimin karşılığı sadece alınan karne değildir. Çocuğun aldığı eğitim, bilgi kadar önemlidir. Çocuklarımızı vatana, millete hayırlı bir insan, bilinçli ve değerli bir vatandaş olarak yetiştirmenin gayreti içindeyiz' dedi.
Anne-babaların, karne notunun, çocuğun başarısını ve yeteneğini değerlendirmede nihai bir belge olmadığını, bilmelerinin önemli olduğunu belirten, 'Karne, çocuğun ilgi, yetenek, zeka ve hayat okulundaki başarısının bir göstergesi değildir. Sadece bazı derslerinde eksikliklerin olduğunu göstermek için öğrenciye ve veliye verilen bir uyarı belgesidir. Karne öğrenciye verildiği gibi aynı zamanda aileye de verilmiş sayılıyor. Yaz tatilinizi iyi değerlendirin iyi tatiller.” dedi.
 
 
ALTINÖZÜ KAYMAKAMLIĞI
 
Adres :Yenişehir Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı 31750 Altınözü/Hatay
Telefon :0326 3113001
Fax :326 3113004
E-Posta :altinozukaymakamligi@hotmail.com
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2016 © Her hakkı saklıdır.