İlçemizde görev yapan İlçe Garizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Mustafa CANDAN ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Bekir ANBAR’ın Tayinlerinin çıkması dolayısıyla Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığı tarafından Kumru Restaurantta  veda yemeği düzenlendi.
 
      Düzenlenen veda yemeğine Başta Kaymakamımız Bülent UYGUR olmak üzere Belediye Başkanı Rıfat SARI, İlçe Garnizon Komutanı Piyade Üsteğmen Mustafa CANDAN, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen. Bekir ANBAR ve kurum amirleri katılım gösterdi.
 
      Sohbet havasında geçen yemeğin ardından konuşma yapan Kaymakam UYGUR; “Mustafa Yüzbaşı ile yaklaşık 8 aydır birlikte çalışıyoruz. Garnizon Komutanı Mustafa Yüzbaşı, zor bir zamanda İlçemizde görev yaptı. Bu sürede görevini layıkıyla yaptığına inanıyoruz. Yapmış olduğu görev için teşekkür ediyoruz. Yeni görev yerinde ailesiyle güzel bir hayat temenni ediyorum.
 
      Bekir Ütğm. İle, Nisan ayından beri birlikte çalıştık. Çalışma süresi kısada olsa Altınözü halkı tarafından sevildiğini, bizlerde kendisiyle çalışmaktan memnunuz. Geçici süre ile gelmiş olduğu görevinden ayrılıyor. Yeni görev yerinde başarılar diliyorum.” dedi.
 
       Başkan SARI; “İlçemize yaptığınız hizmetlerden dolayı şahsım ve hemşerilerim adına size teşekkür eder, yeni görev yerlerinizde başarılar ve esenlikler dilerim.” dedi.
 
       Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Mustafa CANDAN konuşmasında; “ Biz ilk geldiğimizde Belediye Başkanımıza, Kaymakam Beye  şöyle demiştik; Biz burada 2 yıl görevliyiz, kiracıyız, buranın asıl sahipleri sizsiniz, sizden destek istiyoruz demiştik. Belediye Başkanımız ve Kaymakam Bey, 2 yıl boyunca söylediğimiz hiç bir şeyi geri çevirmediler. Biz bu görevi yaparken kendimizi yalnız hissettirmediler, birliğimiz de hissetmedi. O yüzden öncelikle sizlere çok teşekkür ederiz. Kurum amirlerimizle her zaman iç içeydik, aile gibiydik o yüzden onlara da teşekkür ederiz. Buradan gittiğimize üzülüyoruz, Gittiğimiz yerde yeni görevimize devam edeceğiz. Buradaki 2 yıl zor bir görevdi ama layıkıyla yapmaya çalıştık. Bize devlet bu makamı verdiyse o makamın hakkını vermeye çalıştık. Bazılarını kırmışızdır belki bazılarını üzmüşüzdür haklarını helal etsinler. Bizden yana varsa helal olsun.” dedi.
 
        Jandarma Komutanı Bekir ANBAR konuşmasında; “3 aydır Altınözü’nde görevdeyim. Antakya’da görev yaparken de görev icabı arada bir gelip gidiyordum Altınözü’ne, ama çok sık gelmiyordum açıkçası. Gelip de çalışınca Altınözü insanını tanıyınca, sizler gibi değerli çalışanlarla birlikte mesai yürüttük. Eminim bundan sonraki görevimin Antakya olması önemli değil Altınözü’ne  haftada bir uğrayacağım diye düşünüyorum. Altınözü aslında çok yoğun ve sıkıntılı bir bölge olmasına rağmen geçirdiğimiz bu süre zarfı içerisinde çok şükür hiçbir sıkıntı bir problem yaşamadık. Görev yaptığım bu zaman içerisinde herhangi bir kusurumuz, hatamız olduysa hakkınızı helal etmenizi isterim, benden yana helal olsun.” dedi.
 
        Veda yemeği, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.
 
        
            
 
ALTINÖZÜ KAYMAKAMLIĞI
 
Adres :Yenişehir Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı 31750 Altınözü/Hatay
Telefon :0326 3113001
Fax :326 3113004
E-Posta :altinozukaymakamligi@hotmail.com
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2016 © Her hakkı saklıdır.