TARIMA DAYALI ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ DAİRE BAŞKANI DENİZ ORUÇ, KAYMAKAM UYGUR’U ZİYARETTE BULUNDU
 
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgeleri Daire Başkanı Deniz ORUÇ, Kaymakam Bülent UYGUR’a ziyarette bulundu.
 
 
Kaymakam Bülent UYGUR ve İlçe Belediye Başkanı Rıfat SARI, Kaymakamlık makamında Sayın ORUÇ ile görüştü. İlçe Kaymakamımız yaklaşık bir ay önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Sayın Daire Başkanını ziyaret ederek, Enek Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili görüşmelerde bulunduklarını belirtti.
 
01/06/2017 tarihinde İlçemize gelen Daire Başkanı Sayın ORUÇ, Organize Sanayi Bölgesi’nin yapılacağı alanı görmek için İlçemize geldi. Bölge ve İlçemiz için önemli olan yatırımın bir an önce gerçekleşmesi için Bakanlık olarak destek vereceklerini belirtti.
 
31/05/2017 tarihinde Hatay Valisi Sayın Erdal ATA, başkanlığında Enek OSB Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı. Planlanan Enek Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında istişarelerde bulunuldu. Toplantıya İlçe Kaymakamımız Bülent UYGUR, İlçe Belediye Başkanı Rıfat SARI ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Vali ATA, İşlemlerin hızlandırılması talimatını verdi.
 
Enek Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yapıldığında; her biri 120 baş sağmal inek kapasiteli 95 adet sütçülük işletmesi, 4 adet 100 ton/gün kapasiteli süt fabrikası, 1 adet 250 ton/gün kapasiteli yem fabrikası, 1 adet 3.000 ton kapasiteli soğuk hava deposu olacaktır. Ayrıca atıkları değerlendirip elektrik enerjisi üretmek üzere 4 adet 5.000 m3 kapasiteli Biogaz tesisi kurulacaktır. Enek TDİOSB’de doğrudan 1.181 kişiye iş imkanı sağlanacaktır.
 
 
ALTINÖZÜ KAYMAKAMLIĞI
 
Adres :Yenişehir Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı 31750 Altınözü/Hatay
Telefon :0326 3113001
Fax :326 3113004
E-Posta :altinozukaymakamligi@hotmail.com
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2016 © Her hakkı saklıdır.